– Fram til 2030 trenger Norge 150 000 flere i arbeid. Da må vi samarbeide og ta i bruk hele laget, slik de ansatte i våre medlemsbedrifter gjør mulig. Den nye avtalen med Lederne legger til rette for godt samarbeid og utvikling. Det er vi veldig fornøyde med, sier Onar Aanestad, direktør i ASVL.
Avtalen styrker samarbeidet ved omorganiseringer, og gir tydeligere retningslinjer for verneombud og arbeidsmiljøutvalg.
-På vegne av alle våre medlemmer som tilhører denne bransjen – en meget viktig bransje for Norges fremtid, er Lederne godt fornøyd med vår nye avtale og ikke minst samarbeidet med ASVL. Våre medlemmer har store utfordringer foran seg. En god avtale i bunnen skal alltid gi trygghet i et arbeidsliv i endring, sier Liv Spejd By, nestleder i Lederne
Avtalen gjelder fra 1. september 2024 til 31. august 2026, med automatisk forlengelse dersom den ikke sies opp.